Ponad 20 litrów krwi od parafian z Łodygowic

dscf1206W bardzo piękny sposób postanowili uczcić obchody 69. Tygodnia Miłosierdzia wierni z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach, którzy w niedzielę 14 kwietnia oddali krew włączając się w ogólnopolską akcję Caritas „Podaruj Kroplę Miłości”.

Piękna wiosenna pogoda sprzyjała honorowym dawcom krwi, którzy po Mszach Świętych udawali się do podstawionego na Placu Wolności krwiobusu. Łącznie w Akcji wzięło udział 45 osób, choć chętnych było 57 (niestety, nie wszystkim wyszło na zdrowie wiosenne słońce), którzy oddali 20,25 l bezcennego daru. Serdeczne podziękowania należą się: panu Ireneuszowi Wandzlowi, który koordynował całą Akcję i pomagał przy wypełnianiu ankiet, Służbie Medycznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bielsku-Białej za bezbolesne kłucie  oraz niezawodnym Strażakom z OSP Łodygowice, którzy całym zastępem stawili się, by oddać krew. Dziękujemy! Następna akcja w Łodygowicach  we wrześniu.
ks. Robert Kasprowski

• dscf1210