Rodzinnie pod Wawelem

Caritas Archidiecezji Krakowskiej

14_sTrudno powiedzieć, czy w Święcie Rodziny Krakowskiej wzięło udział kilka, czy kilkanaście tysięcy osób. 26 maja od godziny 11.00 do wieczora Bulwar Czerwieński nad Wisłą był pełen gwaru i muzyki. Pogoda - a ona była największym zmartwieniem organizatorów - dopisała i przez cały dzień można było brać udział w plenerowej imprezie.

Na dzieci czekały liczne konkursy, pokazy, stanowiska sportowe, zabawy, tańce, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia i piracki statek. Rodzice mogli skorzystać z porad dotyczących korekcji wad postawy dziecka, bezpłatnych badań medycznych - badań krwi, spirometrii, USG dla pań oczekujących dziecka, z porad prawnika, psychologa, terapeuty ds. uzależnień. Ponadto na dzieci czekała nauka pierwszej pomocy, na mamy specjalna Strefa Biznes Mamy, a na całe rodziny bezpłatna przejażdżka tramwajem wodnym.

27_sRównocześnie na scenie trwały występy młodych artystów. Wszystkie atrakcje zorganizowane zostało przez domy kultury, stowarzyszenia i fundacje, szpitale i centra medyczne w ramach Święta Rodziny Krakowskiej, przygotowanego po raz drugi przez Pełnomocnika PMK ds. Rodziny i Polityki Społecznej, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Każde dziecko, które wzięło udział w 12 punktach zabawy, otrzymywało słodki prezent ufundowany przez głównego sponsora - Jeronimo Martins Polska, właściciela „Biedronki”. Aby pomóc zebrać fundusze na wakacyjny wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin można było wziąć udział w loterii charytatywnej zorganizowanej przez Caritas. Trwała też zbiórka plastikowych zakrętek na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego Kamila. Można też było zapoznać się z programem „Skrzydła”. Imprezę zakończył koncert Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke.

Święto Rodziny Krakowskiej było jedną z imprez, które odbywają się w całej Polsce okolicach Dnia Matki i Dnia Dziecka pod hasłem „Bądźmy razem”. W organizację imprezy w Krakowie zaangażowanych było ponad stu wolontariuszy Caritas.
(ah)

Ten artykuł dotyczy programu: "Bądźmy razem"