Rok Caritas

Spotkanie pielęgniarek i rehabilitantów

Caritas Diecezji Opolskiej

dsc_1717dsc_1829
Blisko 200 pielęgniarek i rehabilitantów Caritas Diecezji Opolskiej uczestniczyło w obchodach Dnia Pielęgniarki i Rehabilitanta, które odbyły się w uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, 24 czerwca.
 

W ośrodku formacyjno-wypoczynkowym „Skowronek” w Głuchołazach goście najpierw uczestniczyli we Mszy Świętej, sprawowanej w kaplicy ośrodka w intencji pracowników medycznych i pacjentów 54 Stacji Opieki i 40 Gabinetów Rehabilitacyjnych Caritas. Eucharystię celebrowali trzej kapłani odpowiedzialni za posługę charytatywną w diecezji i w rejonach: ks. A. Drechsler, ks. E. Bogaczewicz i ks. E. Magierowski. Ks. Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej cytując słowa św. Jana Chrzciciela „Potrzeba, by On wzrastał, a ja bym się umniejszał” (J 3.30) podkreślił, że „Kościół i Caritas są po to, aby lepiej było widać Boga. Kościół, a w nim Caritas, bardziej otwarty na Boga jest w stanie przekazać ludziom cierpiącym i tym, którzy im pomagają blask i siłę wiary chrześcijańskiej. Kościelne dzieła miłosierdzia wymagają stosownego oderwania się od świata, aby nie dopuścić do wyschnięcia ich korzeni. Pielęgniarki i rehabilitanci zatrudnieni w Caritas, obok rozwijania kwalifikacji technicznych i kompetencji zawodowych, powinni skorzystać ze sposobności świadczenia o swojej wierze”.dsc_1856

Po Mszy Świętej goście zasiedli przy biesiadnym stole. Mgr Monika Kocot, pielęgniarka naczelna Caritas Diecezji Opolskiej złożyła swoim koleżankom i kolegom życzenia dziękując za ofiarną i tak potrzebną pracę. Zebranych poinformowano także o niepokojących warunkach kontraktowania usług medycznych, jakie od 1 lipca wprowadza Narodowy Fundusz Zdrowia. Ciężary i stres związany z codzienną pracą przy łóżku chorego rekompensowały chwile relaksu w ogrodzie zdrojowym nad wodospadem rzeki Biała. Goście częstowali są kawą, ciastem i lodami słuchając rytmów muzyki rozrywkowej, światowych standardów klasycznych i religijnych, wykonanych przez śląskiego artystę Artura Thomasa, prekursora gry na fletni Pana w Polsce.
opr. Anna Spałka


  • dsc_1741
  • dsc_1721
  • dsc_1754
  • dsc_1804
  • dsc_1812
  • dsc_1834